ابنیه جهانابنیه جهانبانک تصاویر معماریطراحی اماکن و فضاهامعماری

برج capital gate دبی،خمیده ترین برج دنیا

خط آسمان ابوظبی شاهد سر برآوردن گونه ای از برجها خواهد بود که به تنهایی می توانند یک شهر را بر نقشه جهان تثبیت کنند. نه تنها این ساختمانها بلندتر و شفافتر از بناهای شیشه ای سالهای گذشته خواهند بود بلکه دارای ویژگیهایی هستند که آنها را در هر کلان شهری برجسته می سازند.

ادامه در ادامه مطلب

ساختمان انتایر کاپیتال گیت (The Entire Capital Gate) که بخشی از نمایشگاه بین المللی ابوظبیست، دارای شیبی ۱۸ درجه ای بیشتر از  برج پیزا  با ۱۴ درجه شیب است که حاصل تصادف و نه طراحی بوده است.

این ساختمان با داشتن ۷۲۸ پنل شیشه‌ای، نمایی زیبا و انحنادار خواهد داشت. این ساختمان تنها قسمتی از پروژه ساخت یک شهرک دور مرکز نمایشگاه‌های ملی ابوظبی است.

برای اینکه این ساختمان در برابر نیروی جاذبه و وزش باد و امواج زلزله تاب بیاورد، ریشه‌ای ۳۰ متری برای آن در نظر گرفته شده است.

یک هتل پنج‌ستاره و دفاتر اداری، کاربری این ساختمان خواهد بود.

بنای دیگر ساختمان جدید “شورای سرمایه گذاری ابو ظبی” Abu Dhabi Investment Council building است که در کمر بند شرقی بنا می شود و دارای سطح شفافی است که تمامی سطح بیرونی بنا را به شکل یک “مشربیا” (Mashrabiya) در بر گرفته است و باز و بسته شدن آن بر اساس مسیر خورشید خواهد بود.

بنای دیگر برج ۸۸ طبقه مسکونی در مرکز شهر ابوظبی یکی از بلندترین برجهای مسکونی جهان خواهد بود و با هدف افزایش تراکم و پاسخگویی به نیاز برنامه سال ۲۰۳۰ ابوظبی بنا می شود.

تمامی این کوششها در راستای شناخته شدن بیشتر ابوظبی در سطح بین المللی است که البته همچون دبی از تغییرات اقتصادی مصون نمانده است اما با متوقف ساختن برخی پروژه ها و با تجدید نظر در برخی دیگر به مسیر خود ادامه داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن