اخبار صنعت ساختمان

با معماری پایداری طراوتی دیگر در زندگی شهرنشینی پدیدار گردد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در مراسم آغازین دومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی با رویکرد توسعه پایدار اظهار داشت :امروزه یکی از ارکان مهم توسعه همه جانبه کشورها توجه به فرآیند ساخت و ساز و گسترش کلیه امور مرتبط با آن و از جمله فعالیت‏های علمی، تحقیقاتی و فنی در این حوزه است.
وی افزود:طبیعت و محیط زیست موهبتی الهی است که از مجموعه موجودات، منابع، عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می‏آیدو از آن سو تغییر اقلیم جهانی و مصرف بالای انرژی فسیلی عاملی در جهت تخریب محیط زیست و آسیب رساندن به سلامت جسمی و روانی انسان امروز و آینده می‏باشد.
دبیر علمی دومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی با رویکرد توسعه پایدار نقش ساختمان سازی دارای را در این میان با اهمیت دانست و تاصریح کرد: بارها توسط مقام معظم رهبری عنوان ایجاد الگوی معماری اسلامی ایرانی مورد اشاره قرار گرفته است لذا بر ما واجب است به دنبال ترسیم نقشه توسعه و دستورالعمل‏های جدید، از جمله استفاده از منابع جدید انرژی، راه‏های نوین ساختمان‏سازی و حمل و نقل، برای پایداری محیط زیست باشیم.
مهندس علی پزشکی گفت :دومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه‏سازی مصرف انرژی با رویکرد توسعه پایدار به منظور ارایه جدیدترین یافته‏ها و آخرین دستاوردهای پژوهشی در حوزه‏های مختلف ساخت و ساز بهینه‏سازی مصرف انرژی و برقراری ارتباط بیشتر علمی بین پژوهشگران و همچنین نهادهای دانشگاهی، صنعت و مسئولین کشوری و مشارکت سازمانها در حوزه‏های مختلف شهری و انرژی برگزار می‏گردد .
وی افزود:امید است برآیند این چنین همایش‏هایی به مباحثی بالاتر و والاتر از مباحث ۲۱ گانه مقررات ملی ساختمان، بالاخص مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بیانجامد تا همه مهندسین، پژوهشگران، مسئولین و دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز بتوانند در عصر حاضر که عصر تکنولوژی و مدرنیسم است با الهام از آثار ارزشمند اسلامی ایرانی گذشته، سبک معماری جدیدی را پدید آورند تا علاوه بر حفظ انرژی، بهره‏گیری از انرژی‏های تجدیدپذیر و بهره‏گیری از یک معماری پایدار، محیط زیست را محافظت نموده و طراوتی دیگر در زندگی شهرنشینی پدیدار گردد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در رابطه با نحوه برگزاری همایش اظهار داشت: این همایش با محورهای مرتبط با واژگانی چون شهرسازی، اقلیم، انرژی، اقتصاد، فن‏آوری و فرهنگ به عنوان یک رویداد علمی و همچنین همراهی تمامی ارگانها، سازمانها و شرکتهایی که در ساخت و ساز شهری دخیل هستند به عنوان یک رویداد کاربردی، گامی دیگر در جهت رسیدن به اهداف بلندمدت و موثر برنامه‏های توسعه چشم‏انداز ۲۰ ساله کشور خواهد داشت که انشاءاله مورد پذیرش مدیران، محققان، اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی قرار گرفته است.
وی محورهای همایش را شهرسازی، معماری و انرژی پایدرا؛ اقلیم و انرژی پایدار؛ ساختمان، تأسیسات و انرژی پایدار؛اقتصاد مدیریت و انرژی پایدار؛ فناوری و انرژی پایداری ؛ فرهنگ و انرژی پایدار ؛سلامت و انرژی پایدار معرفی نمود.
پزشکی در ادامه اظهار داشت : کل مقالات ارسالی یک هزار مقاله مرحله نخست بوده است که از بین آنها ۸۰۰ مقاله در مرحله دوم پذیرفته شد و در مرحله سوم ۳۰۴ مقاله پذیرفته شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان تاکید کرد: کتاب مقالات این همایش مشتمل بر بیش از۳۰۰ مقاله برگزیده به صورت جمع بندی چاپ شده است که در پایان همایش در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.
پزشکی افزود: ۱۵ کارگاه آموزشی و ۲۱ پانل تخصصی نیز در حاشیه برگزاری همایش علمی و سخنرانی ها در زمینه ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی برگزار خواهد شد.
وی برپایی نمایشگاه جانبی و ارائه آخرین دستاوردها و روش های بهینه سازی مصرف انر‍ژی در ساختمان را از دیگر برنامه های همایش ذکر کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن