اخبار صنعت ساختمان

انعقاد تفاهم‌نامه سازمان نوسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران

توسعه و پیشرفت در مسیر نوسازی در الگوی حرفه‌ای با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی مابین سازمان نوسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میسر می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، این تفاهم‌نامه به منظور بهره‌گیری از توانمندی‌های مشترک و در راستای تقویت و توسعه رویکرد ارتقای کیفیت فضاهای شهری تهران، مقاوم سازی و جلوگیری از تولید ساختمان های ناپایدار و همچنین رشد و کیفیت نوسازی هم راستای کمیت آن بر اساس اصول فنی و مهندسی با رویکرد شهرسازی و معماری ایرانی، اسلامی در بافت های فرسوده شهر تهران صبح امروز به امضاء رسید.


علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران هدف از انعقاد تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را ارتقاء سطح کیفیت ساخت و ساز در فضاهای شهری ذکر کرد.
وی با بیان این که دستگاه های مختلفی متولی موضوعات شهری هستند، تأکید کرد: کلان شهرهای توسعه یافته در مسیر پیشرفت هستند و ضروری است ما نیز در دنیای حرفه ای امروز از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها در حوزه های فناوری، تکنولوژی و … در راستای ارتقاء کیفیت محیطی و زندگی استفاده نماییم.
وی تصریح کرد: سازمان نوسازی شهر تهران رسالت دارد مسیر احیاء، نوسازی و بازتولد شهر را با استفاده از توان تخصصی و علمی به جلو پیش برد، از این رو ضروری است مجموعه ای که متولی در مدیریت شهری است در کنار خدمات فنی و مهندسی هم افزایی را به وجود بیاورند تا در نتیجه آن رشد و کیفیت نوسازی بر اساس اصول فنی و مهندسی با رویکرد شهرسازی و معماری ایرانی، اسلامی در بافت های فرسوده شهر تهران صورت پذیرد.
به گفته این مقام مسئول، زمینه های همکاری فی مابین سازمان نوسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بر اساس سه رویکرد اصلی آموزشی، هدایتی و حمایتی برنامه ریزی شده و دنبال خواهد شد.
جعفری با اشاره به راه اندازی اولین مرکز آموزشی علمی کاربردی با نگاه تخصصی به مباحث شهرسازی، نوسازی و بهسازی توسط سازمان نوسازی شهر تهران، خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با این اقدام بتوانیم در جهت نیروهای متخصص و مجرب بتوانند در نوسازی شهر اثرگذار باشند.
وی نقش هدایتی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان تهران را در فرآیند نوسازی بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد: سازمان نوسازی نیز می تواند با تدوین دستورالعمل ها و قوانین و مقررات از ارتقاء ظرفیت خدمات مهندسی حمایت نماید تا توسعه و پیشرفت در مسیر نوسازی در الگوی حرفه ای رقم خورد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران همچنین خواستار تشکیل کمیته ها و کارگروه های تخصصی جهت پیگیری و اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه شد.
جابر نصیری عضو اصلی هیات مدیره و خزانه دار سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان تهران نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از اعتماد مدیرعامل سازمان نوسازی، انعقاد تفاهم نامه همکاری را اقدامی ارزنده در جهت تسریع در نوسازی بر اساس اصول فنی و مهندسی دانست.
وی با اعلام اینکه نوسازی صرفاً در حد ساختمان و سازه انجام شده و دیدگاه معماری کم رنگ تر بوده است خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان تهران قطعاً می تواند دغدغه های سازمان نوسازی را برای ارتقاء کیفیت ساخت و ساز در بافت های فرسوده بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی برطرف کرده و مکمل فعالیت های این سازمان در عرصه نوسازی باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن