اخبار صنعت ساختمان

روابط عمومی ها به آشنایی مردم با مقررات ساخت و ساز کمک کنند

سومین گردهمایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان قزوین ظهر سه شنبه با حضور احمد عجم استاندار، ابوالفضل طاهرخانی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مسعود نصرتی شهردار در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی قزوین برگزار شد.

مهندس علی فرج زاده ها نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، علی فرج زاده ها در این همایش گفت: سازمان نظام مهندسی کشور در راستای نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری راهکارهای اساسی را برای تحقق شعارها پیش بینی و اجرایی می کند.

وی افزود: با مشارکت جهادی نظام مهندسی در حمایت از حماسه سیاسی و خلق حماسه اقتصادی سال سازمان نظام مهندسی ساختمانی کشور بندهایی را تعیین کرده که می تواند در اجرای پروژه ها کمک موثری باشد.

فرج زاده ها با اشاره به نقش روابط عمومی ها در تبیین عملکرد دستگاهای اجرایی اظهارداشت: روابط عمومی مجموعه ای از اقدامات و روشهای هوشمندانه بین مشتریان و شاخص های مدیریت یک سازمان است و برای ما مشخص می کند که سازمان چه جایگاهی دارد و چه خواهد کرد و اگر به وظیفه اصلی بخوبی عمل شود می توان مشکلات را پیش بینی و سازمان را از طریق المان هایی که از سوی مردم دریافت می شود راهنمایی کند.

این مسئول افزود: روابط عمومی ها باید ارتباط تنگاتنگی با مردم و مخاطبان داشته باشند و جامعه و افکار عمومی را رصد کنند و پس از طبقه بندی موارد آنها را در اختیار مدیران قرار دهند تا در تصمیم گیری ها مورد استفاده قرار گیرد.

مهندس فرج زاده ها یادآورشد: روابط عمومی باید کمک کند تا مدیران سیاست های لازم را بخوبی اتخاذ کنند و بتوانند محصولی تولید و عرضه کنند تا رضایت مشتری جلب شود.

نائب رئیس اول سامان نظام مهندسی ساختمان کشور تصریح کرد: محور کار روابط عمومی ها باید پیش بینی مشکلات و پیدا کردن راههای رفع آن باشد و نباید منتظر بروز مشکل باشند تا عذرخواهی کنند زیرا در این صورت بیانگر بی توجهی سازمان به نظر مردم است.

مهندس فرج زاده ها اظهارداشت: در صنعت ساختمان از روابط عمومی ها انتظار می رود فعالیت های درون سازمانی و برون سازمانی را تعریف کرده و راهکار مناسبی برای موفقیت در کارها اتخاذ کنند.

۲۵۰ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

این مسئول گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر عضو سازمانهای نظانم مهندسی هستند که بهره گیری از توانمندی و دیدگاههای کارشناسی آنها می تواند تحول مناسبی در ساخت و ساز ایجاد کند.

وی بیان کرد: اطلاعات بسیار زیادی در حوزه ساختمان وجود دارد که روابط عمومی ها می توانند از این منبع در تقویت جایگاه خود و دستگاه مربوط بخوبی استفاده کنند.

مهندس فرج زاده ها یادآورشد: آموش نیروها و اعتلای سطح مهارتی و حرفه ای نیروهای شاغل در روابط عمومی ها از نیازهای اساسی در این حوزه است که با جدی گرفتن مباحث حرفه ای مهندسی می توان روند روبه رشدی را تجربه کرد.

وی بیان کرد: روابط عمومی ها باید آخرین اطلاعات حوزه مهندسی ساختمان و مقررات ملی ساختمان را در بستر فرهنگ سازی مورد توجه قرار دهند و گاهی که رسانه ها بویژه رسانه ملی برخی مقررات ساختمانی را مطرح می کنند شاهد تاثیر قابل توجه آن در سطح جامعه هستیم.

مهندس فرج زاده ها یکی دیگر از وظایف روابط عمومی ها در بخش داخلی را آشنایی بهره برداران ساختمان با راهکارهای قوانین مربوط به بهینه سازی انرژی دانست و افزود: مباحث ۲۱ گانه باید توسط روابط عمومی های نظام  مهندسی استخراج و به مردم بازگو شود تا آنها بدانند هنگام احداث ساختمان توجه به مقررات ملی ساختمان چقدر جدی و مهم است.

وی مطالبه از دستگاهای ذیربط توسط مردم را استفاده سازندگان از مصالح ساختمانی بر اساس قانون مصرح ذکر کرد و اظهارداشت: روابط عمومی ها با مطرح کردن مبحث ۳۴ می توانند زمینه استانداردسازی ساخت و سازها را فراهم کنند.

فرج زاده ها تصریح کرد: خوشبختانه در استان قزوین رعایت قوانین و مقررات ساخت و ساز بهتر از استانهای دیگر رعایت می شود و جا دارد این روند تداوم یافته و برای اجرای ماده ۳۴ اهتمام بیشتری شود.

این مسئول گفت: در شورای مرکزی کارگروه صادرات خدمات مهندسی را به کشورهای هدف راه اندازی کرده ایم تا بستر لازم برای ورود افراد حقیقی در خارج از کشور در این حوزه نیز فراهم شود.

نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان از ابلاغ نامه افزایش ۴۰ درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سال ۱۳۹۲ توسط رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان ها نیز خبر داد.

این مسئول یادآورشد: موضوع آموزش در ارتقای کیفیت ساخت و ساز بسیار مهم و تاثیر گذار است و مهم ترین وظیفه هیئت مدیره های استانها به استناد ماده ۱۵ قانون و۷۳ آیین نامه اجرایی و استناد ماده ۱۱۴ ارتقاء دانش فنی صاحبان حرفه ها و اعضای حقیقی و حقوقی سازمان است که باید در سازمان نظام مهندسی استانها پیگیری شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن