مدیرکل منطقه آزاد قشم: همتایابی در اقتصاد دریامحور راهکار ارزش‌آفرینی است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور با هدف بررسی فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارها و بهبود وضعیت معیشت و ایجاد اشتغال، با تمرکز بر سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از ۲۵ اردیبهشت در جزیره قشم آغاز شده و تا ۲۷ اردیبهشت ماه ادامه می‌یابد.

روز گذشته مراسم افتتاحیه این رویداد برگزار شد و امروز (چهارشنبه)، عادل پیغامی مدیرعامل منطقه آزاد قشم در یک نشست خبری حضور یافت. او در ابتدای صحبت‌های خود گفت: عضویت ایران در شانگهای باید منجر به ارزش آفرینی شود و این تحرک داخل را می‌طلبد. تکمیل زنجیره‌های ارزش در این میان نقش مهمی ایفا می‌کنند و همتایابی در اقتصاد دریامحور راهکار ارزش آفرینی است تا هر عضو و سازمان نقش و جایگاه خود را به خوبی بشناسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: باید سیستم های عامل مدیران را بر پایه اقتصاد دریا بروز رسانی کرد. کشتی‌های بالای ۳۰۰ هزار تن را نمی توانیم در بنادر کشورمان پهلو دهیم و اگر بندر کاوه را در قشم فعال کنیم با توجه به عمق بسیار بالا می‌تواند مکمل بندر شهید رجایی نیز باشد. رسانه‌ها وظیفه دارند تا توجه به اقتصاد دریامحور را مطالبه کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه به درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلاری بندر فجیره از بانکرینگ سوخت اشاره کرد و گفت: نفوذ و غفلت ما را از این ظرفیت‌ها عقب انداخته است. چرا بانکرینگ ما باید با درآمدی بسیار بالا در منطقه تعطیل باشد؟ در یک بی‌توجهی سواد اقتصادی، این ظرفیت‌های عظیم ملی را رها کرده‌ایم. اقتصاد بانکرینگ را نباید در کشور گسترش دهیم بلکه باید سرمایه هایمان را یک کاسه کنیم تا بتوانیم از بازار فجیره سهمی بگیریم.

او در ادامه به انجام مذاکراتی برای راه اندازی خط از شنزن چین و شناس عمان به بندر کاوه اشاره کرد و گفت: برای حضور برخی تولیدکنندگان بزرگ در حال رایزنی هستیم و همچنین بدنبال راه اندازی کارگو در فرودگاه قشم هستیم.

۲۲۳۲۲۵

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید