ابنیه جهانابنیه جهانبانک تصاویر معماریبررسی آثار معماریمعماری

ساختمانی از فلز

این ساختمانى است که شبیه به یک زمین فوتبال است. این بنا در ۱۳ طبقه بنا شده است و ساختمانى زیبا و بدیع است. این ساختمان توسط رابرت برونو طراحى و ساخته شده است. ساختمان فلزى در نزدیکى شهر لاباک در تگزاس قرار دارد.

ادامه در ادامه مطلب


این پروژه همانند آن است که شما یک زیردریایى قدیمى را بازسازى کرده باشید. این پروژه ما را به یاد بازسازى مجسمه آزادى میاندازد. این ساختمان کلاً با فلز ساخته شده است. به جاى استفاده از سنگهاى کوچک، رابرت برونو صفحات فلزى را به اسکلت گنبدى شکل جوش داده است. در حالى که اکثر معماران امروزى کارشان را بر مبناى اسکلتهاى فلزى، سیمانى یا چوبى قرار داده اند، برونو ساختمانش را بر پایه گنبدهاى متعدد ساخته است.

بسیارى از صفحه بدون هیچ تکنولوژى و تنها با دست جوش داده شد ه اند. این ساختمان حدود ۱۱۰ تن وزن دارد.
این محاسب هاى است که برونو خودش انجام داده است. ارزش پروژه از همین جا معلوم است. ۱۱۰ تن فلز بر روى زمین در حالى که حتى با قیمتهاى امروزى تنها ۳۰۰۰  دلار مى شود. یک اتومبیل از این رقم بیشتر است. ایده این ساختمان پس از آن شکل گرفت که برونو یک تندیس فلزى طراحى کرد و به این فکر افتاد که بیشتر در این زمینه فعالیت کند. ۲۸ سال بعد، این ساختمان نتیجه آن ایده است. برونو مى گوید که این طرحى ارگانیک است. این طرح ما را به یاد دوربینهاى دید در شب مى اندازد. این ساختمان بر اساس چهار ستون ساخته شده که همانند ساقه یک درخت هستند و در آنها پنجره هاى مختلفى براى دیدن فضا بیرنى تعبیه شده است. اگرچه آر کهاى زیادى استفاده شده که انعطا فپذیر به نظر نمى رسند اما این ساختمان از اکثر ساختما نهاى موجود جذا بتر است. البته قرار نیست این مدل به صورت انبوه استفاده شود. استفاده از آن تنها سفارشى است.

برگرفته شده از :memarinews.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن